Autor: Milena Stasiak

Neurologopeda/glottodydaktyk, diagnosta i terapeuta zaburzeń komunikacji – odmiany mówionej i pisanej języka, zaburzeń mowy uwarunkowanych deficytami neurologicznymi oraz mutyzmu i jąkania. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w poradni psychologiczno-pedagogicznej, współpracuje z wieloma podmiotami w ramach projektów podnoszących jakość pomocy logopedycznej. Autorka i organizatorka szkoleń z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym logopedycznej. Pełni funkcję przewodniczącej Polskiego Związku Logopedów.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wielospecjalistyczna pomoc dziecku z mutyzmem wybiórczym w placówce edukacyjnej

Pomoc logopedyczna dzieciom z mutyzmem wybiórczym wymaga ścisłej współpracy terapeuty z rodziną i nauczycielami. Najczęściej problem ten pojawia się u dzieci w wieku przedszkolnym i skuteczna wielospecjalistyczna terapia ma szanse powodzenia, o ile jest wdrożona w miejscu występowania objawów, czyli w przedszkolu lub szkole.

Czytaj więcej

Uwarunkowania doboru metod terapeutycznych kształcących mówienie, czytanie i pisanie

W pracy z dziećmi, które nie mówią, często już u trzylatków stosowane są metody nauki czytania jednocześnie rozwijające ekspresję mowy. Im wcześniej rozpoczniemy stymulację rozwoju mówienia, czytania i pisania, tym wyższy uzyskamy poziom opanowania tych umiejętności.

Czytaj więcej