Absolwentka filologii polskiej, dyplomowany specjalista emisji i higieny głosu, logopeda medialny, neurologopeda, w centrum jej zainteresowań jest szeroko rozumiana komunikacja. Zajmuje się terapią mowy, komunikacją językową oraz terapią zaburzeń centralnego przetwarzania słuchowego, ponadto prowadzi grupową terapię dla osób jąkających się. Prelegentka warsztatów i szkoleń.
W praktyce zawodowej coraz częściej mamy do czynienia z opóźnionym rozwojem mowy. W wyniku dalszej diagnozy niektóre dzieci z ORM otrzymują orzeczenie o WWR, opinię o potrzebie terapii lub wskazówki do stymulacji w domu i przedszkolu.
Obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii wywołały izolację i nie można było kontynuować tradycyjnych spotkań terapeutycznych. Artykuł prezentuje zwycięską próbę odnalezienia się w tej sytuacji.
Człowiek najpierw uczy się słuchać, zanim nauczy się mówić. Prawidłowy rozwój narządu słuchu jest niezwykle ważny w późniejszym procesie słyszenia i rozumienia mowy. Jak kształtuje się słuch? Jakie ćwiczenia mogą pomóc w jego prawidłowym rozwoju?