Autor: Magdalena Czajkowska

Dr n. hum.; Logopeda, neurologopeda, fizjoterapeuta, studentka osteopatii, nauczyciel akademicki, autorka książki Pozycjonowanie w terapii logopedycznej, współautorka książki Ssanie bez tajemnic oraz kart obserwacji Karmienie butelką, karmienie piersią i Sprawdź, czy jest gotowe do jedzenia. Prowadzi prywatną praktykę w Opolu.
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Konsekwencje i możliwości terapii w przypadku niewygaszających się odruchów niemowlęcych - Studium przypadku

Odruchy pierwotne to reakcje, które umożliwiają noworodkowi nieświadomy ruch w kierunku źródła pokarmu. W pewnym stopniu chronią go przed niebezpieczeństwem, są postawą obronną na niespodziewane bodźce płynące z otoczenia. Co można zrobić, gdy zbyt długo rządzą niemowlęciem?

Czytaj więcej

Trudności w karmieniu niemowląt po przebytym RSV oraz Covid-19

Po przebytym zapaleniu płuc spowodowanym przez wirusa RSV oraz po zakażeniu COVID-19 u niemowląt obserwowano pogorszenie jakości pobierania pokarmu. Jakie są konsekwencje? Jakie działania terapeutyczne należy podjąć w celu poprawy karmienia?

Czytaj więcej

Diada lub triada objawów klinicznych współtowarzysząca zaburzeniom ssania u niemowląt

Jak przejawia się zespół objawów wędzidełkowo-żuchwowych? Jakie symptomy są charakterystyczne dla zespołu objawów wędzidełkowo-żuchwowo-krtaniowych? Czy można wyodrębnić zależności mięśniowo-powięziowe jamy ustnej, które pozwolą wyjaśnić patofizjologię układu mięśniowego dna jamy ustnej oraz obszaru gardłowo-krtaniowego u niemowląt z krótkim wędzidełkiem języka? Na jakie obszary warto zwrócić uwagę podczas dokonywania całościowej miofunkcjonalnej diagnozy dzieci z tyłożuchwiem i ankyloglosją?

Czytaj więcej