Autor: Monika Perkowska

Psycholog dziecięcy, pracuje psychoterapeutycznie z rodzinami, dziećmi i młodzieżą w poradni „Co tam?” w Warszawie. Dotychczasowe umiejętności psychoterapeutyczne zdobywała w zakresie terapii systemowej i rodzinnej (WTTS, The Virginia Satir Global Network, P-I-E), psychodynamicznej (Stowarzyszenie Psychoterapeutów Dziecięcych im. Donalda Winnicotta) i poznawczo-behawioralnej (Poza Schematami) oraz diagnozy psychologicznej (UW, UCLA, University of Colorado). Należy do APA (American Psychological Association).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Problemy psychologiczne dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia

Autorka przedstawia problemy psychologiczne dzieci i młodzieży z rozszczepem wargi i podniebienia oraz charakteryzuje możliwości pomocy im ze strony pedagogów i rodziny. W studium przypadku omawia proces terapii psychologicznej dziesięciolatka.

Czytaj więcej

Trudności psychologiczne w świecie dziecka dwujęzycznego

Jak pracować z dzieckiem dwujęzycznym, na co zwracać uwagę? Jakie są najczęstsze problemy dzieci dwujęzycznych i ich rodziców, zgłaszane w gabinecie psychologa, a dotyczące sfery emocjonalnej, społecznej i rodzinnej? Jakie są możliwości pomocy dzieciom i rodzinom dwujęzycznym?

Czytaj więcej

Relacje w terapii logopedycznej

Praca logopedy opiera się na poczuciu misji i staraniach o sukces prowadzonej terapii. W jaki sposób budować relacje i wypracować pomocne oddziaływania podczas pracy z pacjentem? Czy można połączyć oczekiwania dziecka, rodziców i własny plan terapeutyczny?

Czytaj więcej