Dołącz do czytelników
Brak wyników

Scenariusz zajęć indywiDUALnych dla dziecka 3-letniego z ORM

Artykuły z czasopisma | 18 września 2020 | NR 39
29
Cel główny  Stymulacja percepcji słuchowej i wzrokowej
Cele szczegółowe Dziecko:
  • poszerza zasób słownictwa czynnego oraz biernego,
  • dzieli zwierzęta ze względu na ich występowanie,
  • kategoryzuje obrazki na zasadzie skojarzeń,
  • ćwiczy pamięć i spostrzegawczość,
  • rozwija sprawność w zakresie motoryki małej,
  • rozwija wrażliwość słuchową poprzez dostarczanie różnorodnych bodźców słuchowych
Metody pracy
  • metoda wspierająca, stymulująca, usprawniająca,
  • metody czynne: zadań stawianych do wykonania,
  • metody percepcyjne: instrukcji i pokazu
Czas trwania 45 minut
Pomoce edukacyjne 
  • karty z realistycznymi zdjęciami zwierząt wraz z figurkami, 
  • loteryjka Zwierzęta od Kapitana Nauki, 
  • memory ze zwierzętami od Czu-czu,
  • materiał obrazkowo-wyrazowy,
  • radio i płyta z muzyką – „Rolnik Grzesiu farmę miał”,
  • nagrania dźwiękonaśladowcze – odgłosy zwierząt

 

POLECAMY

Przebieg zajęć

Ćwiczenie 1
Etap wstępny: Prezentacja kart ze zwierzętami oraz figurek przez terapeutę. Próba wspólnego nazwania oraz policzenia wszystkich zwierząt przez dziecko.

Ćwiczenie 2
Na stoliku lub podłodze rozkładamy przed dzieckiem wszystkie kartoniki ze zdjęciami zwierząt. Następnie podajemy po jednej figurce. Zadaniem dzieck...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Forum Logopedy"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy