Jak wprowadzić nawyki do codziennego życia?

Otwarty dostęp

W zdrowym ciele zdrowy duch – zapewne wiele razy spotkaliśmy się już z tym twierdzeniem. Nie bez powodu jest ono tak popularne. Zawiera w sobie istotny przekaz, który powinien prowadzić nas przez życie. Jednak co robić, by cieszyć się doskonałą formą przez wiele lat? Jak wprowadzić zdrowe nawyki do zabieganej codzienności?

Nawyki – czy są nam potrzebne?

Na początek powinniśmy dowiedzieć się, czym właściwie jest nawyk? To nic innego jak automatyczna, powtarzalna czynność, do której często nieświadomie wracamy. Zwykle wykonujemy ją bez większego wysiłku intelektualnego, oszczędzając tym samym energię i czas na podejmowaniu decyzji. Zdrowe nawyki pomagają nam w osiąganiu celów, a ponadto pomagają odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie są dobre. Złe nawyki, takie jak palenie, spożywanie alkoholu czy oglądanie telewizji każdego dnia, warto wyeliminować.

POLECAMY

Jakie zdrowe nawyki warto wprowadzić do życia?

Może nam się wydawać, że zdrowe nawyki zawsze wiążą się z odstawieniem ulubionych przekąsek, codziennym, męczącym joggingiem lub zrezygnowaniem z oglądania serialu na Netflixie na rzecz medytacji. Oczywiście, jeśli mamy wystarczająco dużo motywacji i siły, by wprowadzać tak drastyczne zmiany z dnia na dzień – możemy sp...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Forum Logopedy"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI