Autor: Bożenna Odowska-Szlachcic

oligofrenopedagog, tyflopedagog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, trener/terapeuta funkcji wzrokowych. Przez kilkanaście lat, pracując w poradni psychologiczno-pedagogicznej, zajmowała się diagnozą i terapią dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i sprzężonymi zaburzeniami. Opracowała program Diagnozy i Terapii Funkcji Wzrokowych w trudnościach w czytaniu i pisaniu IMPULS SYSTEM oraz program przesiewowych badań ortoptycznych w przedszkolach i szkołach. Prowadzi szkolenia trzeciego stopnia dla terapeutów PSTIS, logopedów, pedagogów i specjalistów z poradni.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wczesne usprawnianie rozwoju mowy z zastosowaniem ustno-twarzowej terapii regulacyjnej (UTTR) wywiad z dr n. hum. Anną Regner

Terapię ustno-twarzową możemy rozpocząć od pierwszych dni po porodzie. Jak najwcześniejsze podjęcie działań terapeutycznych jest istotne ze względu na niezwykłą zdolność, jaką jest „plastyczność mózgu” według Jerzego Konorskiego. Polega ona na tym, że pod wpływem odpowiedniej stymulacji komórki nerwowe są w stanie przeorganizować charakterystyczne dla siebie funkcje.

Czytaj więcej